BURAK AKTAŞ (@brkaktscom)

Psikoz
Category: Horror-İncome • Author: Linwood Barclay

Thomas Kilbride, haritalar konusunda saplantılı bir şizofrendir. Kendisine devlet başkanı tarafından ülkedeki tüm sokakları ezberleme görevi verildiğine inanmaktadır. Evden çıkmıyor, bilgisayarda bir program sayesinde her yeri adım adım dolaşıyordur. Bir gün gözleri New York’ta bir binanın penceresinde yaşanan garip ve korkunç bir olaya takılır.

"3 gün durmaksızın yağan yağmur, atıştırmalıklarla dolu bir buzdolabı ve bir Linwood Barclay romanı." - Stephen King

Thomas’ın kardeşi Ray babalarının ölümünden sonra onun bakımını üstlenmiş, adeta dış dünyayla tek bağlantısı olmuştur. Yapılacak işlerini halletmekte ve zaman zaman da paranoyakça teorilerini dinlemektedir.

20.39 • 15.01.2023


BURAK AKTAŞ (@brkaktscom)

Elon Musk: Tesla, Space X ve Muhteşem Geleceğin Peşinde
Category: Biography-Autobiography • Author: Ashlee Vance

Bu kitap; 1971 doğumlu genç bir girişimcinin şirketleri ile dünyadaki otomotiv, uzay-havacılık ve enerji sektörlerindeki yerleşik düzene meydan okumasının sıra dışı hikâyesidir.

Elon Musk, X.com ve PayPal’in kurucularındandır ve sonraki dönemde Tesla ile sadece elektrikle giden 600 km menzilli ve 100km/sa hıza sadece 2,3 saniyede çıkan muhteşem otomobiller üretmiştir. SpaceX ile uzay taşımacılığının maliyetlerini çok büyük oranda düşürerek dünya devlerine meydan okumuş ve yakın gelecekte Mars’a insan yollayabilecek en muhtemel şirketi yaratmıştır. Ayrıca ABD’deki en büyük güneş enerjisi şirketi SolarCity’nin en büyük ortağı ve başkanıdır.

25.54 • 20.12.2022


BOOKS TO READ

 
BOOKS WİLL
BE ADDED
+
what does it do?

clock   calendar   book
verified accound
       

GO BACK ᐊ