brkakts.com/destek

destek@brkakts.com

Blog

04

MAR

Sosyal Medyada Mavi Tik Nedir, Nasıl Alınır?

Yazan: Burak Aktaş, Kategori: Sosyal Medya, Yorum: 0

Sosyal medya platformları, mavi tik özelliği ile ünlü insanların hesaplarını koruma altına alarak, kitlelerini doğru hesaba yönlendirme konusunda yardımcı olmuş oluyor ve sahte hesaplara karşı da önlem almış oluyor.

PEKİ MAVİ TİK NASIL ALINIR?

Kişi mavi tik alabilmesi için sosyal medya platformlarının koşullarını yerine getirmesi gerekiyor. Eğer kendinizi bir kitleye hitap ettiğinizi düşünüyorsanız, bunu önemli kuruluşlarca kanıtlamanız gerekiyor.

Örneğin; Hakkınızda Wikipedia'da biyografiniz veya önemli haber ajanslarında haberinizin olması sizi bir adım öne çıkarır.

MAVİ TİK ALMAK İÇİN KİM YARDIMCI OLABİLİR?

Ajanslar aracılığıyla şirketinize veya şahsınıza yönelik sosyal medya hesaplarına mavi tik almanız kolaylaşır. Eğer ajans sahibi tanıdığınız varsa işiniz kolayca halledilir.

Özetle; ünlüyseniz bunu kanıtlamanız şart. Hakkınızda yazılan wikipedia'da biyografiniz, Spotify'da şarkınız, İMDb'de dizi/film'de oynadığınıza dair geçmişiniz veya haber sitelerinde hakkınızda yapılan haberiniz yoksa mavi tik başvurunuz kolay kolay platformlar tarafından olumlu sonuçlandırılamaz. Kendinizi kriterlere uyduğunuza inanıyorsanız, hemen buradan mavi tik alıp/alamayacağınızı öğrenebilirsiniz.

BURAK AKTAŞ

SOSYAL MEDYA UZMANI, GAZETECİ, GİRİŞİMCİ

Samsun'da doğumludur. İlk-Orta Okulu Kocatepe'de, Liseyi Mesleki ve Teknik Anadolu'da tamamlamıştır. Üniversiteyi ise Atatürk'te Gazetecilik Bölümü'nde devam ediyor fakat Gazetecilik ile ilgili seminerlere ve söyleşilere de katılmayı aksatmadığı gibi kendini bu alanda geliştirmeye devam etmektedir. Geleneksel Gazeteciliğe olan inancını kaybettiği için İnternet Gazeteciliğine olan ilgisinin artması nedeniyle Geleneksel Gazetecilikteki bazı özellikleri kullanarak, Yeni Medya'da çalışmalar yapmak istiyor.

Yorum Yap