brkakts.com/destek

destek@brkakts.com

Blog

23

ŞUB

Dijital Dönüşüme Hazırlıksız Yakalanan Kurumsallar

Yazan: Burak Aktaş, Kategori: İnternet, Yorum: 0

Kurumsallaşmaya yönelik adım atan bir şirketin, kendini tanımlaması ve tanıtması için ilk olarak kurumsal bir alan adı satın almalıdır. Aldığı alan adını (internet sitesi) da aktif olmalı ve şirket ile ilgili her şeyi güncel tutmalıdır. Aksi takdirde interneti doğru kullanmayan kurumsal bir yapı, çuvallamış olur.

ALAN ADI, KURUMSAL YAPININ İNTERNETTEKİ KİMLİĞİDİR

Alan adı, sizin internet ortamındaki kimliğinizi, imajınızı, kim olduğunuzu ve ne iş yaptığınızı müşterilerinize ifade eden, tanıtan bir alandır. Kurumsallaşmış şirketin dikkat etmesi gereken şeylerden en önemlisi de müşteriyle iletişimini kolaylaştırmanın yolunu bulması, en etkili şekilde cevap vermesi ve samimi davranmasıdır. Her an müşteriyle irtibat halinde olan ve verdiği hizmetle ilgili onunla sürekli ilgilenen ve gerektiğinde bir esnaf gibi istisna kullanarak memnuniyetini sağlamalı, bu o şirketin imajını olumlu yönde etkiler.

ARAMA SONUÇLARINDA YOKSAN, SEN BİR HİÇSİN

Müşterinizin sizi bulabilmesi için ona alternatif iletişim alanları açmalısınız. Sağladığınız alternatif iletişim kanalları ile size ulaşmak kolaylaşacaktır. Gerek Sosyal Medya, gerek İnternet Sitesi ve gerekse WhatsApp gibi canlı destek sağlayıcı platformları kullanmanız kurumsal tanıtım, iletişim ve ürün pazarlama da size önemli ölçüde kazanç sağlayacağına emin olabilirsiniz.

ÇAĞRI MERKEZLERİ TARİH OLUYOR: KURUMSALLARIN YENİ CANLI DESTEĞİ WHATSAPP, TELEGRAM, BİP

Birçok öne çıkan sohbet platformları, çağrı merkezlerinin yaptığınında fazlasını yaparak, arama ile müşteriye ulaşmanın dışında görüntülü görüşmeyi, anlık mesaj göndermeyi ve bilgi, belge gibi dokumanlara ulaşmayı sağlayan WhatsApp, Telegram ve BİP'in bu hizmeti, kurumsal şirketlerin 7/24 boyunca sağlayacağı kesintisiz ve alternatif iletişim kanallarının, müşteriye her an yardımcı olabilme ve ihtiyaçlarını giderilme yolunun önünü açmıştır.

Özetle; hala analog bir yapı gibi davranan şirketlerin, dijital dönüşüme ayak uydurmaması iletişim, tanıtım ve pazarlama gibi konularda onu iyi bir geleceğin beklemediğini hatırlatmalı ve onu bu kabustan uyandırarak, kendisine çeki düzen vermesi için uyarmalıyız.

BURAK AKTAŞ

SOSYAL MEDYA UZMANI, GAZETECİ, GİRİŞİMCİ

Samsun'da doğumludur. İlk-Orta Okulu Kocatepe'de, Liseyi Mesleki ve Teknik Anadolu'da tamamlamıştır. Üniversiteyi ise Atatürk'te Gazetecilik Bölümü'nde devam ediyor fakat Gazetecilik ile ilgili seminerlere ve söyleşilere de katılmayı aksatmadığı gibi kendini bu alanda geliştirmeye devam etmektedir. Geleneksel Gazeteciliğe olan inancını kaybettiği için İnternet Gazeteciliğine olan ilgisinin artması nedeniyle Geleneksel Gazetecilikteki bazı özellikleri kullanarak, Yeni Medya'da çalışmalar yapmak istiyor.

Yorum Yap